Půjčky online

Půjčky od soukromých osob

Půjčky od soukromých osob a soukromých investorů jsou jednou z možných alternativ při odmítnutí v bance. Bankovní domy totiž neradi vidí žadatele o půjčku, který měl v minulosti problémy se splacením třeba i jediné splátky úvěru.

Pak je žadatel odkázán na nebankovní sektor, kde právě soukromé osoby nabízejí celou řadu možností a půjček. Obvykle se jedná o soukromého investora, který profituje právě na půjčování peněz obvykle fyzickým osobám.

Celá transakce je velmi rychlá a pohotová. Peníze jsou k dispozici prakticky okamžitě. Osoba, která peníze půjčuje, obvykle nevyžaduje přehnané ručení, avšak určité záruky rozhodně chce.

Soukromé půjčky

Obvykle se jedná o půjčku na směnku, která je velmi snadno vymahatelná, takže investor podstupuje relativně malé riziko. Velmi důležité je si ale danou osobu prověřit, či alespoň získat nějaké předchozí reference. Ne radno si totiž zahrávat s nesolidním obchodníkem.

Na trhu však funguje celá řada investorů, kteří své peníze dlouhodobě půjčují soukromým osobám obvykle na směnku a to bez nejmenších problémů. Nespoléhejte na to, že narazíte právě na tyto solidní a raději vše s chladnou hlavou rozmyslete.

Výhody

Další nespornou výhodou půjček od soukromých osob je to, že není vždy potřeba dokládat výši příjmů. Určitou nevýhodou je ale cena těchto půjček. Jedná se o relativně dražší úvěr než je obvyklé. Jde o logickou návaznost na neznalost jednotlivých subjektů.

Roční procentuální sazba nákladů tak může o relativně dost procent převýšit sazbu za stejnou velikost půjčky například v bance. Proto je velmi důležité před uzavřením smlouvy, či podepsání směnky na půjčku od soukromé osoby si velmi dobře vše přečíst, dopodrobna si s poskytovatelem půjčky vše vysvětlit a tím předejít případným problémům v budoucnu.Kde získat tuto půjčku?

Půjčky od soukromých osob jsou sjednávány individuálně mezi konkrétními jednotlivci a jsou k vidění prakticky kdekoliv. Reklama v novinách či na autobusových zastávkách. Půjčení peněz je tak velmi snadné, ale vždy s notnou dávkou opatrnosti. U této půjčky nabádáme obzvlášť k opatrnosti, neboť je mnohdy mimo rámec regulativ.

Vloženo 16.9. 2013


Tento typ půjčky je nyní novým zákonem změněn.
Všechna práva vyhrazena AAA-Půjčky.cz, (c) 2024   |  Kontaktní informace  |  
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Informační web o úvěrech - Neposkytujeme úvěry