Půjčky online

Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky patří mezi půjčky s úrokovou sazbou, která je vyšší než u půjček bankovních. Kritéria pro jejich získání jsou mnohem mírnější než v bankovním sektoru, který požaduje větší záruky a dokladování.

Nebankovní se nazývají proto, že jsou poskytovány společnostmi mimo bankovní sektor. Finance, které nebankovní společnosti půjčují pocházejí z mimobankovních, tedy soukromých nebo firemních zdrojů.

Jsou průchodnější pro lidi se záznamem v registrech či problematickým příjmem. Existují zde velké a seriozní společnosti, které mají podmínky obdobné bankám, ale také méně seriozní společnosti, na které je třeba dát pozor.

Nebankovní půjčky, kde půjčí na cokoliv

Dbejte zvýšené opatrnosti při podepisování smlouvy. Pokud máte pochybnosti, vezměte si smlouvu přečíst v klidu domů nebo se poraďte s odborníky. Ověřte si výši úroků, pozor na záměnu roční a měsíční úrokové sazby a také doby splácení.

Pokud je to možné, usilujte spíše o půjčku od známé společnosti. V žádném případě neplaťte předem žádné poplatky.

Pokud je vyžadována zástava nemovitosti, směnkou nebo jinou movitou věcí, pozorně prostudujte podmínky propadnutí zástavy. Vyhnete se tak nepříjemnostem při případné exekuci v momentě nedodržení Vašich závazků.Seriozní nebankovní společnosti

Vyzkoušejte nebankovní půjčky, které jsou tolerantnější než bankovní půjčky. Mezi významné hráče na našem trhu můžeme zařadit například Cofidis, Cetelem nebo Home Credit. Zde očekávejte podmínky podobné těm bankovním.

Půjčky do výplaty

Samostatnou kategorií půjček, kde lze velmi snadno, ale poměrně draho získat malou částku jsou půjčky před výplatou, které Vám pomohou s financemi jen krátkodobě, a to na 30 - 45 dní. I zde působí mnoho poskytovatelů, ze kterých lze vybírat.

Pozor na sliby

Držte se dále od slibů neseriozních společností, které slibují, že okamžitě půjčí úplně všem. Většinou se jedná o podvod nebo zaplatíte extrémně vysoké úroky a poplatky.

Vloženo 24. 5. 2013

Všechna práva vyhrazena AAA-Půjčky.cz, (c) 2024   |  Kontaktní informace  |  
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Informační web o úvěrech - Neposkytujeme úvěry