Půjčky online

Americká hypotéka

Americká hypotéka je speciální případ klasické hypotéky (půjčka s ručením nemovitostí), kde však není povinnost využívat peníze díky hypotéce poskytnuté na stavební účely. Peníze, které díky americké hypotéce klient získá může využívat dle svého uvážení na cokoliv, třeba na nákup osobního vozu či pračky. Jde tedy o čistě neúčelový úvěr ze strany bank či nebankovních institucí.

Parametry americké hypotéky

Ostatní parametry jsou s klasickou hypotékou velmi podobné. Zástava nemovitosti, fixace i úvodní procedury jsou stejného rázu. Americká hypotéka má velkou oblibu díky svému relativně nižšímu úroku ve srovnání s klasickým spotřebitelským úvěrem.

Půjčka se zástavou nemovitosti

Banka či nebankovní instituce podmiňuje poskytnutí americké hypotéky se zástavou nemovitosti, kterou má žadatel ve vlastnictví (případně vlastník souhlasí se zapsáním zástavy). V tom je americká hypotéka naprosto totožná s klasickým hypotečním úvěrem.

Avšak u amerických hypoték nenabízejí společnosti 100% hodnoty nemovitosti, ale díky rizikovějšímu využití peněz maximální 80% z ceny zastavované nemovitosti. Dobu si pak stanovuje každý individuálně, podle výše hypotéky, svých schopností splácet a podmínek, které banka je ochotna poskytnout. Není výjimkou americká hypotéka na dva, tři roky, ale ani dvacetiletý úvěr zastavený nemovitostí. Obvykle přes tuto hranici americká hypotéka nezasahuje, jelikož se nejedná o bezprostředně nutný úvěr pro bydlení, jak je tomu u klasické hypotéky, tak banky ani nechtějí zbytečně prodlužovat dobu splácení.

Avšak čím více si rodina dokáže splátky americké hypotéky rozložit na delší období, tím méně zatíží svůj měsíční rozpočet. I když tento argument je také pouze relativní, jelikož čím déle bude splácení trvat, tím více se zaplatí na úrocích. K vyřízení americké hypotéky je třeba připravit dva doklady totožnosti, doložení příjmů, úřední odhad ceny zastavované nemovitosti, pojištění této nemovitosti vinkulované ve prospěch půjčující instituce, výpis z katastru nemovitostí o zápisu zástavy. Poté je možné americkou hypotéku v bance či jiné instituce uzavřít a převzít požadované peněžní prostředky na nákup prakticky jakéhokoliv zboží či dovolené.

Nebankovní americká hypotéka bez dokládání příjmu

Řada společností z nebankovního sektoru nabízí oblíbený produkt nebankovní americká hypotéka bez dokládání příjmu. Výhodou je že je bez dokládání příjmu a je bez registru. Podmínky jsou individuální, podmínkou je vždy nemovitost, kterou lze zastavit.

Vloženo 23. 5. 2013

Všechna práva vyhrazena AAA-Půjčky.cz, (c) 2024   |  Kontaktní informace  |  
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Informační web o úvěrech - Neposkytujeme úvěry